A Zala Vidékőrző és Kulturális Egyesület keretében életre hívott „Vidékőrző Kincskeresők Nemsrádón” elnevezésű projekt első állomásának helyszíne a mintaként állított Nemesrádó volt, Németh Zsuzsanna projektvezető és Török Irén szakmai vezető szervezésében. Célját, e kis zalai falu történelmi múltjából táplálkozó nagymérvű kulturális és közösségi fejlődés bemutatása képezte Csáford, Sénye, valamint Zalaigrice települések képviselőinek számára. Török Irén közművelődési szakember, személyes indíttatásból eredő ismeret és kutatómunka eredményének birtokában tárta a vendégek elé, Nemesrádó életének gazdag népi kultúrával tarkított múltját, gyümölcsöző jelen állapotát. Több évtizedre visszatekintve kerültek a középpontba épületek, személyek, hagyományok és ünnepek napjainkra rávetítve. Az előadásban nyomatékkal bírt a diákon bemutatott épített örökségek, neves elődök megbecsülése és emlékük közösségformáló ereje, melyeket megsárgult, kopott, valamint a virágzó jelent megörökítő fotók támasztottak alá.
Az értékkutató rendezvényt befogadó Nemesrádó polgármestere Gazdagné Gecse Anna, aki e pozitív változások elindításának és megvalósításának motorja. Lelkes őszinteséggel avatta be a meghívott települések vezetőit a mindennapok hétköznapi és ünnepi forgatagába, azok tartalmas megélésének mozzanataiba.
Az előadások kellően motiválttá, kíváncsivá tették a „kincskeresőket”, így falusétára indultak a kanyargós utcákban. A takaros porták között, a múltból mentett, értéket közvetítő épületekre, emlékhelyekre, a falakon évszámokra, személyek neveire találtak, melyek mai, gondos kezek munkáit dicsérik közösségteremtő céllal. Az elődök örökségéből mára egy elfeledett mesterség képviselőjét, Kincses Ferenc kádár műhelyét is felkeresték a találkozó résztvevői.
Számos információt, élményszerű beszélgetéseket és pozitív benyomásokat követően, közös vacsora várta a vendégeket a település szülöttjéről, a neves néprajztudósról, Gönczi Ferencről elnevezett Közösségi Házban.
A „Vidékőrző Kincskeresők” következő találkozójára Sényén és Csáfordon kerül majd sor azzal a céllal, hogy a projektbe bevont kis falvak közösségi, kulturális életébe bepillantást nyerve, egymást erősítve szőjék tovább a fejlődés fonalát.